חיפוש

מדריך בחירת מטפל פסיכולוגי – כל מה שחשוב לדעת

בחירת מטפל פסיכולוגי היא למעשה בחירה קריטית וגורלית, שתקבע כיצד ילך הטיפול, מה יהיו תוצאותיו ובהתאם ישפיע כך על העתיד הקרוב והתחושות שלכם. טיפול יעיל יכול להביא אתכם למצב נפשי טוב ומאוזן ולהתפתחות אישית, לעומת זאת בחירת מטפל שאינו מתאים לכם ואינו מומלץ יכולה להביא לדריכה במקום ואפילו לנזק והחמרה במצבכם. לכן לפני שאנו ניגשים לבחירת המטפל הפסיכולוגי יש לעשות בדיקה ומחקר ולעשות בחירה מושכלת ובטוחה שאינה פזיזה. לשם כך, לפניכם מדריך בחירת מטפל פסיכולוגי – כל מה שחשוב לדעת.

 

איזה טיפים ידריכו אתכם בבחירת מטפל פסיכולוגי?

1. כימיה עם המטפל

לפני שאתם קובעים מספר רב של פגישות אצל מטפל מסוים, בדקו מספר מטפלים על ידי מפגש או שיחה ראשונית. כימיה עם המטפל והיחסים שאתם מפתחים עמו הם קריטיים למען הצלחת התהליך. במידה ואינכם מתרשמים מן הפסיכולוגים ואין לכם כימיה אתו, סביר גם שלא תרצו לשתף אותו בהכל ולא תסמכו עליו – אלה יביאו לטיפול לא יעיל. לכן, בדקו את הקשר הראשוני עם הפסיכולוג והאם ישנה כימיה שיכולה להבטיח קשר ורושם ראשוני טוב ויציב.

 

2. תחום המומחיות

כל מטפל מגדיר את עצמו על ידי תחום מומחיות שונה, יש כאלה שיתמחו בטיפול בילדים ויש כאלה שיתמחו בהפרעות מסוימות וספציפיות. לכן, כדי לזכות בטיפול הטוב והמקצועי ביותר, נסו לכוון לבחירת מטפל שמתמחה בבעיה ובקשיים שלכם, וכך יוכל לשפר אותם ולהתייחס אליהם במומחיות המיטבית. התאמת תחום המומחיות של המטפל אל הצורך שלהם תבטיח את הבחירה המושכלת וההגיונית ביותר עבורכם. באתר https://www.alhasapa.co.il תוכלו למצוא מגוון פסיכולוגים יחד עם פירוט תחום המומחיות שלהם וכך תוכלו להתכוונן טוב יותר עבור הצרכים שלכם.

 

3. המלצות וביקורות

חיפוש פסיכולוג באופן פשוט במנועי החיפוש, יניב אלפי תוצאות ופסיכולוגים שמציעים את שירותיהם. באופן הזה, אינכם יודעים מי באמת מתאים לכם ואיזה מן הפסיכולוגים הוא מומלץ וטוב עבורכם. כדי לקבל התאמה אמתית ולהיפגש עם פסיכולוג טוב ומומלץ, כדאי מאד להתייעץ עם משפחה וחברים, מכרים וכל מי שאתם יודעים שנפגש עם פסיכולוג ועשוי לתת לכם ביקורות טובות א ורעות והמלצות. כך תוכלו לקבל דעה אמתית ובטוחה על הפסיכולוג וללכת לאחד שהוא בטוח טוב ומומלץ.

 

4. בחינת התוצאות

לאחר שבחרתם מטפל פסיכולוגי והשתקעתם אצלו זמן מה, בדקו איך אתם חשים לגבי התהליך שאתם עוברים ולגבי התוצאות. במידה ואתם מרגישים שאין מענה הולם וטוב מספיק למה שאתם עוברים, או שאתם חשים כי כבר זמן מה אתם תקועים במקום והטיפול אינו יעיל – יכול להיות שמעבר לפסיכולוג מתאים יותר ובעל גישת טיפול שונה, תהיה הבחירה הנכונה. בחנו את התוצאות ואת התחושות שלכם והתייעצו עם גורמים מתאימים, כדי להתאים את המטפל הנכון ביותר עבורכם ולא להשתקע אצל מטפל לא מתאים ולא יעיל.

 

mohamed_hassan / Pixabay

אולי תאהבו גם את

Rat
לכידת חולדות

עבור רוב האנשים, הופעה של חולדה במרחב האישי שלהם היא דבר מאוד לא נעים. למרבה הצער, לא מדובר על משהו נדיר, ולא פעם אנחנו עלולים

קראו עוד »
הכירו את אתר 7XL

בואו להכיר את אתר הפוקר הטוב ביותר בעולם ועכשיו כולו עבורכם בגרסתו בעברית, ובליווי צוות סוכנים ישראלי שתפקידו לספק לכם את כל האמצעים על מנת

קראו עוד »
חשמלאי
תקלות חשמל בתריס

תריסים חשמליים הפכו לנפוצים מאוד בבתים פרטיים ובעסקים. תחזוקה לקויה או שימוש מרובה עלולים לגרום לתקלות חשמליות במכשיר. חשמלאי מיומן יכול לפתור את הבעיה. במאמר

קראו עוד »