חיפוש

לכידת חולדות

עבור רוב האנשים, הופעה של חולדה במרחב האישי שלהם היא דבר מאוד לא נעים. למרבה הצער, לא מדובר על משהו נדיר, ולא פעם אנחנו עלולים להיתקל בחולדה במקום שבו אנחנו שוהים. יש מספר דרכים להתמודד עם מצב כזה, כאשר המטרה של כל אותן דרכים היא לסלק כמה שיותר מהר את החולדה מהאזור שלכם. כאן נספר לכם על דרך מקורית ללכידת חולדה. 

 

הופעה של חולדות

חרקים, מכרסמים ומזיקים שונים אינם זרים לסביבה שבה אנחנו חיים. למרות הרצון של כולנו לחיות בסביבה סטרילית עד כמה שאפשר, הסמיכות לאזורי המחיה של אותן חיות מובילה למצב שבו לא פעם הן מתגנבות למקום שבו אנחנו נמצאים. בעוד שיש חיות שלא באמת מסכנות או מפריעות לנו, יש כאלה שהנוכחות שלהן היא בהחלט משהו שרצוי לטפל בו כמה שיותר מהר, כמו למשל חולדה. 

החולדה מעוררת תחושת גועל בקרב הרבה מאוד אנשים, אולם לא זו הבעיה החמורה שיש בנוכחות שלה. חולדה גם עלולה לגרום נזק של ממש לסביבה אנושית. נשיכה של חולדה היא דבר מסוכן, שעלול להידרדר גם לכדי זיהום חריף. בנוסף, הכרסום של החולדה עלול לפגוע בצנרת, ברהיטים או במזרונים, והיא גם עלולה להגיע גם אל המקומות שבהם אנחנו מאחסנים את המזון שלנו. 

 

איך למנוע את נוכחות החולדות בסביבה שלנו

למרות שיש שיטות יעילות להתמודדות עם חולדות, הדבר הטוב ביותר הוא פשוט לא להגיע למצב שבו יש חולדות בסביבה שלנו. הדרך למנוע חולדות היא פשוט להקפיד על סביבה נקייה ביתר שאת. סגירה של פחים, הרחקת שאריות מזון ואטימה של פתחי ביוב הם צעדים שיעזרו לכם בסבירות גבוהה למנוע את ההופעה של החולדות באזור שלכם.

החולדות אוהבות זבל, לכלוך וסביבה לא נקייה. אם תצליחו לגרום לכך שהסביבה שלכם לא תהיה כזו, סביר להניח שגם החולדות לא ירצו להיות בה. האיטום צריך להיות מספיק חזק כיון שהחולדה היא חיה עקשנית שמסוגלת גם לכרסם מכסים או רשתות אם היא מספיק רוצה. 

 

לכידת חולדה – תנו למקצוענים לעבוד

לפני שנרד לפרטי הפרטים של הדרכים בהן אנחנו מבצעים לכידת חולדה, יש דבר אחד שחשוב להבין. לכידת חולדה היא עסק שצריך לתת לאנשי מקצוע. למרות הפיתוי לנסות לבצע את הלכידה בכוחות עצמנו, אם אין לכם ניסיון בתחום סביר להניח שפשוט לא תצליחו לעשות את זה. החולדה היא יצור חמקמק ודי בקלות היא תצליח להגיע למקומות שלא חשבתם שהיא מסוגלת להיות בהם.

טיפול מקצועי הוא הדרך הכי מהירה שלכם להתמודד מול החולדות. רק באופן הזה תצליחו למגר את החולדות מהמקום שבו אתם נמצאים, ולגרום לכך שהסביבה שלכם תהיה מטוהרת. בתור התחלה כדאי להכיר את שתי הדרכים הנפוצות ביותר שבהם מתמודדים עם חולדות. הדברה בעזרת חומרים מסוכנים ופיזור של מלכודות שאמורות לנעול את החולדות ללא יכולת תזוזה. 

 

שימוש בחומרי הדברה קלאסיים

הדרך הראשונה שאותה נציג היא הדברה. הדברה משמשת לא רק כנגד חולדות אלא גם כנגד מזיקים מסוגים שונים, כאשר מה שאנחנו עושים בהדברה הוא לפזר חומרים שאמורים להשמיד את החיות הללו. במקרה של חולדות אמנם נהיה זקוקים לכמות גדולה של רעלים, אבל ברגע שנעשה את זה בצורה נכונה, חולדות שיגיעו אל חומרי ההדברה כנראה כבר לא יטרידו את מנוחתנו.

חשוב לציין ששימוש בחומרי הדברה דורש משנה זהירות. כאמור, כדי להרוג חולדות אנחנו זקוקים לכמות יחסית גדולה של חומרי הדברה, מה שאומר שאתם חייבים לבחור מדביר מקצועי שידע איך לפזר את החומרים בצורה שמצד אחד תהיה יעילה ותגרום לחולדות להגיע בוודאות אל החומרים, ויחד עם זאת גם תהיה מספיק בטוחה כדי שאתם לא תחששו לשהות במרחב שבו החומרים פוזרו.

 

פיזור של מלכודות ברחבי הבית

שיטה טבעית יותר להתמודדות עם חולדות היא באמצעות פיזור של מלכודות במרחב שבו הן נמצאות. המלכודות הן מכשיר מכני די פשוט שפשוט לוכד את החולדה. הדרך למשוך את החולדה אל המלכודות היא באמצעות פיתיונות, כלומר מזון שאמור לגרום לחולדה להגיע אל המלכודת. ברגע שהחולדה תעלה לקחת את המזון היא תילכד בצורה שלא תאפשר לה לזוז עד שנגיע אליה. 

בדיוק כמו בריסוס והדברה, גם כאן פיזור המלכודות לא יכול להיעשות בצורה אקראית. אם אתם רוצים לתפוס את החולדות במהירות צריך לדעת היכן לפזר את המלכודות, ואיך ליצור זירה שבה החולדה בהכרח תצטרך לדרוך על אחת המלכודות. זה בדיוק מה שיעשה איש מקצוע שיגיע לבצע אצלכם את ההדברה.  

 

לכידת חולדה בצורה ירוקה

הדרך השלישית שנציג לכם היא כנראה הדרך הכי פחות פופולרית, אולם כפי שתבינו בהמשך היא כנראה הדרך הטובה ביותר לגרום לחולדות לא להיות בסביבה שלכם. לכידה ירוקה היא שיטה שבה יגיע אליכם איש מקצוע ויחפש את החולדה במשך שעה או עד שהוא יתפוס אותה. ברוב המקרים איש המקצוע יצליח תוך פחות משעה להגיע אל החולדה, ואתם תהיו בטוחים במרחב שלכם. 

כמובן, שימוש בשיטות האחרות הוא גם אפשרי, אולם אנחנו מאמינים שצריך לנסות קודם כל ללכוד את החולדה בצורה כמה שיותר טבעית. ברגע שנדע מה המקום שבו החולדה נמצאת או לפחות זה שבו קיים סיכוי סביר שהיא שוהה, כנראה שנוכל תוך פחות משעה בעזרת הניסיון והידע המקצועי שיש לנו להגיע אל החולדה, ובלי להרוג אותה נוכל להוציא אותה מהסביבה שלכם. 

 

למה ללכת דווקא על הדברה ירוקה

למרות שהדברה ירוקה היא כנראה השיטה הפחות פופולרית מבין שלושת השיטות, יש לה יתרונות לא מבוטלים על פני השתיים האחרות. ראשית כל, החולדה היא ייצור שבאופן כללי לא מאוד מזיק, ועל אף הנזק שהוא אולי גורם אין סיבה אמיתית להרוג אותו. פיזור של חומרים יהרוג את החולדה בוודאות, וגם מלכודת עלולה במקרים רבים לגרום לסיום חייה של החולדה בלי צורך של ממש.

בלכידה ירוקה אנחנו מצד אחד לא הורגים את החולדה, אך אנחנו גורמים לכך שהיא לא תהיה חלק מהמרחב שבו אנחנו נמצאים. בנוסף, השיטה הזו כנראה תהיה זולה יותר כיון שלא נעשה בה שימוש בשום אמצעי מלבד הידע המקצועי והידיים של לוכד החולדות. מבחינת הסביבה זו השיטה הכי ידידותית, כיון שהחולדה חוזרת אל בית הגידול הטבעי שלה, בלי שנעשה שימוש בחומרים מסוכנים.

 

איך עושים את זה בפועל

מזמינים את איש המקצוע מאתר https://perfect-hadbarot.co.il, כאשר לרשותו עומדת שעה. אם במהלך השעה הצליח להגיע אל החולדה, העבודה הסתיימה ואתם תוכלו לישון בשקט. אחרת, תמיד נוכל ללכת על האופציות האחרות של פיזור מלכודות או שימוש בחומרי הדברה כדי להבטיח לכם מרחב בטוח. השינוי הוא בשיטה שבה אנחנו פועלים בתור אופציה ראשונה. 

לסיכום

אם הגעתם למצב שבו יש חולדות במרחב שלכם, קיימות שלוש דרכים מרכזיות להרחיק אותן. הדרך הראשונה היא באמצעות הדברה, השנייה היא עם מלכודות והדרך השלישית היא לכידה ירוקה. ההמלצה שלנו היא ללכת קודם כל על לכידה ירוקה, ורק אם זה לא עבד לפנות אל השיטות האחרות כדי להרחיק את החולדות.

אולי תאהבו גם את

חשמלאי
תקלות חשמל בתריס

תריסים חשמליים הפכו לנפוצים מאוד בבתים פרטיים ובעסקים. תחזוקה לקויה או שימוש מרובה עלולים לגרום לתקלות חשמליות במכשיר. חשמלאי מיומן יכול לפתור את הבעיה. במאמר

קראו עוד »
מנקה
ניקוי ספות בגבעת זאב

הספה כבר הגיעה למצב בלתי נסבל? אין צורך לסבול מלכלוכים עיקשים, חברת ניקוי ספות בגבעת זאב מגיעה להושיע אתכם. אנחנו מדברים על מכונות ניקוי עוצמתיות,

קראו עוד »