חיפוש

10 דברים שחייבים לדעת על הליך פשיטת רגל

ישנם ביטויים רבים שאנחנו שומעים הרבה אבל לא באמת מבינים עד הסוף את המשמעות שלהם ולמה הם מתכוונים.

הביטויים הללו נשמעים בכתבות הטלוויזיה, בעיתונים ואפילו בחיי היומיום שלנו, אנחנו יודעים בערך איך הם מתקשרים למשפט ששמענו אבל אף פעם לא עצרנו וביררנו עד הסוף מה משמעות הביטוי.

את צמד המילים פשיטת רגל וודאי שמעתם מספר פעמים בחייכם, זה יכול להיות בטלוויזיה כשמדברים על אדם שפשט רגל או ממש בסביבתכם הקרובה.

בין אם אתם נקלעתם למצב בו אתם חושבים להתחיל בהליך פשיטת רגל ובין אם אתם מתעניינים עבור אדם אחר שהגיע למצב זה, ישנם עשרה דברים שחייבים לדעת על הליך פשיטת רגל.

10 דברים שחייבים לדעת על הליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל הוא הליך בו אדם הגיע למצב בו חובותיו גדולים מאוד והוא אינו יכול להחזיר את סכומי הכסף שהוא חייב לנושים, אז מכריז בעל החוב על התחלת הליך של פשיטת רגל, בו כל נכסיו נכנסים, נמכרים והכסף מועבר לנושיו.

  1. בעל החובות עצמו יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל, כאשר הוא מרגיש שהוא אינו יכול לעמוד בחובות ולצאת מהם אלא רק אם יתחיל הליך של פשיטת רגל, אך אם מגיע מצב בו בעל החוב אינו מגיש בקשה לפשיטת רגל והנושה מודע לכך שבעל החוב לא יכול להחזיר לו את כספו, הנושים יכולים בתנאים מסוימים להגיש בבית המשפט בקשה להכריז על בעל החוב כפושט רגל.
  2. הליך פשיטת רגל יכול להתחיל גם כתוצאה דברים אחרים שאינם בקשתם של בעל החוב או הנושה מבית המשפט, ההליך יכול להיות כתוצאה ממעשה שאינו יעשה של בעל החוב כמו העברת רכוש במרמה, התעלמות מהנושים ומבקשותיהם להחזיר את החוב או מקרים בהם בעל החוב החליט להכריז לנושים שלו שהוא מפסיק לשלם להם את הכסף שהוא חייב להם.
  3. עליכם לדעת שעל האדם שרוצה לפנות לבית המשפט ולהכריז על כך שברצונו להתחיל הליך פשיטת רגל, להיות בן שמונה עשרה שנים לפחות.
  4. הליך פשיטת רגל הוא בעצם בקשת עזרה מהמדינה בפתרון המצב הקיים ולכן על האדם המבקש להתחיל בהליך פשיטת רגל להיות תושב ישראל, מה שאומר שהוא גר במדינת ישראל או שיש לו ברשותו מקום מגורים במדינה.
  5. להליך פשיטת רגל שלבים רבים, הראשון שבהם הוא הכרת המצב, האדם מבין שאין לו ברירה וכדי לצאת מהמצב בו הוא נמצא עליו להתחיל בהליך של פשיטת רגל, התחלת ההליך היא בעצם פניה לבית המשפט בבקשה לקבל צו לכינוס הנכסים של בעל החוב.
  6. אדם יכול להתחיל הליך של פשיטת רגל גם אם יש לו רק נושה אחד, אך בדרך כלל זהו לא המצב בפשיטת רגל, ברוב המקרים לפושט הרגל יש מספר רב של נושים.
  7. חשוב לדעת שלא בכל סכום של חובות ניתן להגיש בקשה לפשיטת רגל, הגשת בקשה לפשיטת רגל על ידי בעל החוב הינה כאשר החובות של אדם מסוים לנושיו, עולים על סכום כסף המשתנה מדי תחילת השנה הלועזית, בהתאם למצב במדינת ישראל, כאשר הבקשה לפשיטת רגל מבית המשפט מתבצעת על ידי הנושה הסכום צריך להיות גבוה מספיק כדי שהבקשה תתקבל וגם הוא משתנה משנה לשנה.
  8. אם אתם או אדם קרוב אליכם מתחילים בהליך של פשיטת רגל, עליכם לדעת שעם תחילת ההליך ואישורו על ידי בית המשפט תתקלו בדברים האסורים על אדם הנמצא בהליך של פשיטת רגל כדי שלא ישבש את ההליך, כמו למשל איסור להשתמש בכרטיס אשראי או לפתוח חשבונות בנק חדשים.
  9. והדבר החשוב ביותר והאחרון, אל תתמודדו עם זה לבד, כמו בהרבה מאוד דברים אם לא תעזרו באיש מקצוע תוכלו ליפול לחובות נוספים ולא להצליח לצאת גם מהמצב הזה, לכן כבר בתחילת ההליך כשהבנתם שאין לכם או לאדם קרוב אליכם ברירה אלא להגיש בקשה להליך פשיטת רגל, פנו לאיש מקצוע שיעזור לכם לצאת מהמצב הזה עם מינימום הפגיעה בחייכם.
  10. כאשר ניגשים להתחלת הליך של פשיטת רגל, יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה, על מנת שלא לעבור את ההליך בלי עזרת אדם שמבין בנושא ובכל פרטיו.

אולי תאהבו גם את