חיפוש

תינוקות פרוותיים – כל מה שרציתם לדעת על גידול גורי חתולים

גורי חתולים הם חיית בית מצוינת שיכולה להפוך כל משפחה עצובה לשמחה בן רגע. התוספת של החבר החדש יכולה לספק תעסוקה והנאה רבה לבני הבית, במיוחד לילדים קטנים. אך חשוב לציין שבסופו של דבר מדובר בחיה שדורשת טיפול ותשומת לב, במיוחד אם מדובר בגור צעיר וקטן. למזלנו, כיום קל מאוד להשיג ציוד ולדעת כל מה שצריך כדי לטפל בחתול צעיר. באמצעות הטיפים הבאים תוכלו לעשות זאת.

 

חיסונים וטיפולים

אחד מהדברים הראשונים שצריכים לדאוג להם הוא חיסונים וטיפולים לגור. מחלות ונגיפים אלה עלולים לפגוע לא רק בחתול אלא גם בבני אדם שנמצאים בקרבתו. אחד מהם הוא החיסון המרובע או המשולש שמגן מפני ארבע מחלות נפוצות ביותר. חיסון נגד כלבת נדרש להינתן במספר מנות בפרקי זמן שונים. נדרשים גם טיפולים נגד תולעים, אשר כוללים טיפולים עבור 2 סוגי תולעים.

 

אוכל מומלץ

כיום יש סוגים רבים של אוכל לחתולים שניתן להשיג בקלות רבה, אך חשוב להכיר היטב את הסוג שבוחרים. מאחר וגורי חתולים הם בשלב גדילה יש צורך בבחירה של מזון שמותאם ספציפית לגורים. מזון זה מכיל תוספים תזונתיים שנדרשים על ידי הגור בשביל גדילה תקינה, וכדי שיהפוך לחתול בריא וחזק. חשוב כמובן גם לוודא שלגור יש גישה שוטפת למים נקיים וטריים מדי יום.

 

אוכל לא מומלץ

לעומת אוכל לגורי חתולים שמותאם במיוחד לצרכיהם, ישנם מאכלים וחומרים רבים שעלולים לפגוע קשות בחתול ובהתפתחותו. המאזן התזונתי בשלב כה מוקדם בחייהם הוא עדין מאוד, ואסור להם לאכול שום דבר שלא נכלל בתפריט שלהם. עצמות, מזון חם, קפוא ומטוגן, בצל, שום, ענבים ותוספי ויטמינים שלא כלולים בהמלצות וטרינר הם רק חלק מהדוגמאות. צריכתם עלולה להוביל אף למוות.

 

עיקור וסירוס

לסירוס ולעיקור יש יתרונות משמעותיים גם עבור החתול עצמו, גם עבור הבעלים וגם עבור הציבור. סירוס מונע פיזור שתן ברחבי הבית, מונע קרבות על טריטוריה מול זכרים אחרים וגם מקטין את קצב התרבות חתולי הרחוב. עיקור של נקבות מונע מספר מחלות מסוכנות שעלולות להתפתח, התנהגויות אופייניות לייחום כמו יללות וגם המלטות לא רצויות של גורים.

 

חינוך לעשיית צרכים

גורי חתולים חדשים מסוגלים במהרה ללמוד לגבי דפוסי עשיית הצרכים שלהם בבית. מומלץ לשים על כך דגש בשלב מוקדם ולחנך מגיל כמה שיותר צעיר את הגור בנושא. כדאי להצטייד מראש בארגז עם חול חתולים ולהציב אותו בפינה שקטה ונחבאת. כדי לחנכו לעשות את צרכיו בארגז, מומלץ להניחו בחול ולנבור עם הכפות הקדמיות בחול. חשוב גם לדאוג לנקות את הארגז מצרכים.

 

לסיכום

אמנם גידול גורי חתולים עלול להיתפס בתור אתגר לא קטן, אך עם המידע שסיפקנו ועם קצת נחישות ניתן לעשות זאת בקלות רבה. הרווח בעקבות זאת יהיה גדול ביותר.

חייה

 

אולי תאהבו גם את

עצם
למה משמשים פדים לכלבים?

בתקופה האחרונה אנו מקבלים לא מעט פרצופים עקומים כשאנו מספרים שלכלב שלנו יש פד בבית. מדובר בפרצופים שנשלחים אלינו מצד אנשים שלא מכירים את הפדים

קראו עוד »