חיפוש

מהן עילות לביטול דו"ח תנועה?

אף אחד לא אוהב לקבל דו"ח תנועה, בעיקר בגלל רישום הנקודות והתשלום הכספי הגבוה שאנחנו נאלצים לשלם. לעיתים הדו"חות הם מוצדקים ואכן עלינו לשלם על עבירת תנועה, אך במקרים רבים ניתן לבטל אותם. אז אילו עילות לביטול דו"ח תנועה קיימות והאם תצטרכו עורך דין? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

האם צריך עורך דין לביטול דו"ח תנועה?

אינכם חייבים להיעזר בעורך דין על מנת לבטל את הדו"ח שקיבלתם, אך הדבר מומלץ. עורך דין מומחה ידע לסייע לכם להגיש את הבקשה ויעזור לכם לבטל את הדו"ח בקלות רבה יותר.

 

איזה סוג עורך דין מומלץ לביטול דו"ח תנועה?

כשאתם נעזרים בעורך דין לביטול דו"ח תנועה חשוב שתמצאו עורך דין המומחה בתחום זה, כמו למשל עורך דין תעבורה יערית אוליאל. עורך דין המתמחה בתחום עבירות תעבורה ידע לפרש את החוקים ויסייע לכם בהגשת הבקשה לביטול. כדאי שעורך הדין שלכם יהיה מנוסה ומקצועי, וכן כדאי גם להיעזר בהמלצות.

 

מהן העילות לביטול דו"ח תנועה?

תוכלו לבקש לבטל את דו"ח התנועה מסיבות רבות והן בעיקר תלויות בנסיבות האירוע שהוביל לכך שקיבלתם את הדו"ח. העילות העיקריות לביטול הדו"ח יהיו:

 

הדו"ח ניתן ברשלנות

מצבים בהם הדו"ח שקיבלתם ניתן ברשלנות על ידי השוטר, באופן שאינו מקצועי תוך הסתייעות באמצעים תקולים (למשל מצלמת מהירות לא מדויקת), או במצבים בהם לא הוכחה עבירת התנועה שביצעתם.

 

אתם לא הנהגים

במידה ואדם אחר נהג ברכב שלכם וביצע את העבירה, תוכלו להעביר את הדו"ח אליו.

 

הוראת התנועה הייתה לא ברורה 

במצבים בהם עבירת התנועה בוצעה כאשר הוראת התנועה אינה ברורה, תוכלו לבטל את הדו"ח. כך למשל אם תמרור העצור היה מטושטש או תקול, או תמרור המורה על שעות נתיב תחבורה ציבורית נכתב באופן שגוי, תהיה עילה לביטול הדו"ח.

 

המרה לאזהרה

במידה ומדובר בעבירת תנועה קלה ואין לכם עבירות תנועה רשומות, תוכלו לבקש להמיר את הדו"ח לאזהרה וזאת בהתאם לנסיבות ולסוג העבירה.

 

מה צריך לעשות על מנת לבטל דו"ח תנועה?

על מנת לבטל את הדו"ח יהיה עליכם להגיש בקשה לביטוח דו"ח בתוך 30 יום מקבלת הדו"ח. ניתן להגיש את הבקשה בדואר רשום או באופן מקוון. כמו כן, במידה ותרצו תוכלו לבקש להישפט בפני שופט ולהסביר לו את נסיבות האירוע שהוביל לדו"ח.

 

ביטוח דו"ח תנועה – יש דבר כזה

אכן יש דבר כזה ביטול דו"ח תנועה ותוכלו לעשות זאת במידה והוראת התנועה הייתה לא ברורה או שהייתה תקלה באמצעי המורה על ההוראה, במידה והדו"ח ניתן ברשלנות, במידה ולא אתם נהגתם ואף תוכלו להמיר את הדו"ח באזהרה. את הדו"ח תוכלו לבקש לבטל בתוך 30 יום, ומומלץ להיעזר בעורך דין מומחה.

דיווח תנועה

אולי תאהבו גם את