חיפוש

המדריך המלא ללימודי משפטים

שוקלים ללמוד משפטים? צוות עורכי הדין של משרד מיסקביץ' ושות' מציגים לכם כאן את המדריך המלא ללימודי משפטים.

לימודי משפטים – מה חשוב לדעת?

מדי שנה מבקשים להירשם ללימודי משפטים אלפי סטודנטים נרגשים אשר מעוניינים להגשים את החלום ולהפוך לעורכי דין. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי על מנת לעסוק בתחום יש ללמוד תואר ראשון במשפטים במוסד מוכר, כמו גם לעבור התמחות ולאחר מכן מבחני לשכה. עורך דין מיסקביץ אשר הוא שותף במשרד עורכי הדין מיסקביץ' ושות' מציג כעת את המדריך המלא ללימודי משפטים, כך שתוכלו לדעת מראש בפני מה אתם עומדים:

דיין בבית משפט

  • תנאי קבלה – ניתן כיום ללמוד לימודי משפטים באוניברסיטאות או במכללות, כאשר תנאי הקבלה שונים מאוד בין המוסדות השונים. על מנת להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטה, יש להראות ציון משוקלל של תעודת בגרות אשר עומד על 90, כמו גם לעבור מבחן פסיכוטכני אשר בו צריך לקבל ציון של 700. יחד עם זאת, במידה ולא הגעתם לציון הזה בפסיכוטכני, ניתן להגיש בקשה מיוחדת לסטודנט להתקבל, ולעבור קורסים נוספים, כמו גם לקבל הקלות בעקבות נתונים אישים כמו גם רקע, אולם לאור הביקוש הרב ללימודים מספר המקומות מוגבל. במידה ותרצו ללמוד במכללה, תוכלו להתקבל עם ממוצע 90 בבגרות וציון נמוך יותר של 600 בפסיכומטרי, אולם ניתן לומר כי ישנן מכללות אשר גם לא דורשות מעבר של מבחן פסיכוטכני ועל כן תנאי הקבלה קלים יותר.
  • זמן הלימודים – ברוב מוסדות הלימוד בארץ, בין אם מדובר באוניברסיטה או במכללה זמן הלימודים הוא כשלוש שנים וחצי. יחד עם זאת, ישנן מוסדות לימוד אשר מאפשרים למשוך את התואר באמצעות מסלול ערב, אשר הוא ארוך יותר. בנוסף, בתום הלימודים ולאחר קבלת התואר תידרשו להתמחות ע"פ תחום ההתמחות שבחרתם באחד ממשרדי עורכי הדין ברחבי הארץ, למשך פרק זמן של שנה. בתום השנה, ישנו פער של שלושה חודשיים ללמידה בעבור מבחני לשכת עורכי הדין, אשר נערכים פעמיים בשנה. רק במידה ותעברו את המבחן, תוכלו לעסוק במקצוע.
  • מלגות – כיום ניתן לקבל ברוב מוסדות הלימוד מלגות בעבור חיילים משוחררים, רקע אישי כמו גם מצב סוציו אקונומי. למעשה, מדובר במלגות אשר יכולות לחסוך לכם אלפי שקלים בעבור שכר הלימוד, אשר עומד נכון לעכשיו על עשרות אלפי שקלים אותם תאלצו לשלם באמצעות הלוואה או עזרה. על כן, מומלץ לבדוק את זכאותכם לקבלת מלגה באמצעות אתרים אשר מתמחים בכך או להגיש בקשה במוסד הלימוד לקבלת מלגה, אשר לרוב יכולה לנוע בסכומים של 2,000 ₪ לשנה ואף צפונה מכך, כאשר בתמורה תוכלו להעניק מזמנכם הפנוי לקהילה ובכך להשלים את הלימודים עם חיסכון כספי משמעותי ביותר. מעוניינים לקבל פרטים? היכנסו לאתר https://www.yml-law.co.il.

אולי תאהבו גם את